Süper Ergen'de Gönüllü Yazar Olmak İster misiniz?

Süper Ergen olarak amacımız, 12 yaş ve üstü, yani ergenlikten itibaren yetişkinliğe doğru yol alan gençlerimizle iletişim halinde olan ebeveyn, öğretmen, danışman, koç vb. yetişkin grubuna, eğitim, sağlık, bilim-teknoloji, gezi, sanat, spor, hobi vb. hemen her konuda danışabilecekleri donanımlı bir web sitesi hizmeti sunmaktır.

Sitemizin logosunda da belirttiğimiz gibi Süper Ergen, "Yetişkin Kılavuzu" niteliğinde bir internet platformudur.

Süper Ergen’e sitenin yönetim ekibi, konuk yazarlar ve alanında uzman ve gönüllü Danışma Kurulu tarafından özgün ve nitelikli içerikler hazırlanmaktadır.

Eğer siz de, 

  • Ergenliğin yetişkinliğe giden yolda önemli adımlardan biri olduğunu düşünüyor,
  • Araştırma yapmayı ve edindiğiniz bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmayı seviyor ve
  • Ergenlik sürecine ilişkin konularda yetişkinlerin donanımlı olması gerektiği fikrine inanıyorsanız,


Süper Ergen’de size de yer var demektir.


Süper Ergen’de “Gönüllü Yazar” olmak için, 12 – 24 yaş aralığındaki gençlerle ilgilenen tüm yetişkinlere, yukarıda saydığımız konular kapsamında ışık tutacak bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanız mümkün.


Aşağıda yer verdiğimiz, "Yazılarda Aranan Koşullar"ı dikkate alarak hazırladığınız metin, “SİZİN KÖŞENİZ” bölümünün yanı sıra, - eğer varsa - ilgili olduğu konu başlığı içerisinde yer alacaktır.

Biz Süper Ergen Ekibi olarak, yazınızın facebook, twitter ve instagram hesaplarımızdan çok sayıda insana ulaşması için duyurularımızı yaparken, siz de kendi sosyal medya imkanlarınızı kullanarak yazıyı dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

YAZILARDA ARANAN KOŞULLAR:

Bize yollayacağınız yazınızın aşağıdaki kriterlere uygun olmasını özellikle rica ederiz:


Özgün İçerik: Yazınız, kendi blog ya da web siteniz dışında, daha önce hiçbir online platform ya da dergide yer almamış olmalıdır. Özgün ve orijinal olmalıdır. Yazarı ya da kaynağı tarafından gerekli izinlerin alınmadığı yabancı kaynaklardan yapılan çeviriler ve yayıncının yazılı izninin alınmadığı paylaşımlar kabul edilmeyecektir. Gerekli izinler dahilinde alıntı ya da çeviri yaptığınız takdirde, yazının sonuna faydalandığınız kaynakları (web adresi ya da kitap adı – yazarı – yayınevi vb. bilgileri) detaylı olarak belirtmeniz gerekmektedir.  

Yazıda Kullanılan Üslup: Yazınız, olumlu ve yapıcı mesajlar içermeli, kapsamlı, net, anlaşılır ve topluma faydalı olmalıdır.

Yazı formatı ve Kelime Sayısı: Yazınız word formatında olmalı ve en az 500 kelime içermelidir. 2000 kelimeyi aşan bir yazı hazırladıysanız, birden fazla bölüme ayırabiliriz.

Kullanılan Görseller: Yazınızla beraber, konuya uygun görseller de yollamanızdan memnuniyet duyarız. Yazınızın kapak fotoğrafı 800 x 530 boyutunda ve jpg formatında olmalıdır. Kapak ve yazı içinde kullanılacak görsellerin telif sorunu olmaması önemlidir. Ayrıca görsellerin çözünürlükleri yüksek ve özgün olmaları da önemlidir. Görseller için kaynak belirtmeniz de uygun olacaktır.

Biyografi ve Tanıtım: Süper Ergen’e gönüllü olarak yazı hazırladığınızda, kendinizi kısaca tanıtan bir metin de yollamanızı rica ederiz. Varsa web sitesi, blog, facebook, instagram, twitter vb. sosyal medya adreslerinizi de ekleyebilirsiniz.

Yazınızın İletilmesi: Yazınız, e-posta ile superergencom@gmail.com adresine yollanmalıdır.

Süper Ergen’e gönderilen tüm yazılar incelenerek, yayımlanması uygun görüldüğü takdirde, en geç bir hafta içinde tarafınıza bilgi verilecektir.


Süper Ergen’de yazınızın yayımlanması konusunda sitemizin kullanım şartlarını ve Süper Ergen olarak yazınızda düzeltmeler yapılabileceğini belirtmek isteriz.

Süper Ergen’de “Gönüllü Yazar” olmayı seçtiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.