Evde bulundurabileceğiniz ürünlerin akne ve siyah noktalara çözüm getirebileceğini biliyor muydunuz?

İşte bu ürünlerden birkaçı:

1) Doğal Mineral Suyu

Yüzü doğal mineral suyla yıkamak ya da silmek, gözeneklerin açılmasına vetemizlenmesine olanak sağlar. Cildi canlandırır ve pürüzsüz bir görünüm verir.

2) Türk Kahvesi + Gülsuyu

Doğal gül suyu ve Türk kahvesiyle yapılan peeling, ciltteki ölü derilerden arınmaya yardımcı olur.

3) Bal


Bal, birçok doğal maskenin birincimalzemesidir. Cildi nemlendirme ve antibakteriyel özelliğinden ötürüiltihapları önleme özelliği vardır. Temizlenmiş yüzünüze parmaklarınızyardımıyla sürüp on dakika bekleyin ve ardından yıkayın. Düzenli yapıldığındagözenekleri temizler. Böylece cildinizin kurumasını önleyebilirsiniz.

4) Muz


Muzun cildi nemlendirme ve peeling yaparak ölü deriyi temizleme etkisivardır. Muz kabuğunu temiz yüzünüze sürün, biraz bekleyip yıkayın. Düzenlitekrarlayın.

5) Yoğurt


Muzun cildi nemlendirme ve peeling yaparak ölü deriyi temizleme etkisivardır. Muz kabuğunu temiz yüzünüze sürün, biraz bekleyip yıkayın. Düzenlitekrarlayın.

5) Yoğurt

Yoğurt, lekeler için oldukça yararlıdır. Yalnız önemli olan, organik ev yapımı yoğurt tercih etmek. Yoğurdu limon suyuyla karıştırıp, yüzünüzde leke olan yerlere uygulayabilirsiniz.

6)Yulaf

Yulafın cildi temizleme özelliği vardır. Cildin yağ dengesinidüzenler. Bir su bardağı yulafı biraz suda pişirin ve yulafları süzün.Süzdüğünüz yulafları ezip, temizlenmiş yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletipyıkayın. 

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. http://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.