Arşiv

Pera Müzesi’nde “Yaz Yaz Yaz” Sergisi

Yazan: Sibel Şensu – 5 Eylül 2017

Pera Müzesi, 4 yaş üzerindeki çocuklarımızı, okullu ergenlerimizi, gençlerimizi ve hatta 60 yaşını aşmış bile olsalar, yetişkinleri sanatla buluşturmak üzere çeşitli atölyeler düzenliyor. Her mevsimde bir atölye bulmanız mümkün; yazın bile!

Bu yıl 4 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında 4 – 17 yaş arası çocuklarımız için farklı birçok atölye yapıldı. Bu atölyelerde birbirinden güzel eserler ortaya çıktı. Bu eserleri izleyicilere sunmak üzere 1 Ağustos’tan itibaren güzel bir sergi düzenlendi. Bu yılın Pera Eğitim Atölye Sergisi’ne sıcacık bir isim verildi: “Yaz Yaz Yaz”.

Sergiyi 17 Eylül’e kadar ziyaret ederek çocuklarımızın ışıl ışıl dünyasını keşfedebilirsiniz. 7 – 12 yaş grubunun “Bir Sürü Balık” atölyesinde tele şekil vererek oluşturduğu balıkları, “Rüzgar Çanları” atölyesinde gazoz kapaklarından rüzgar çanlarını, “Rengarenk Saatim” atölyesinde farklı malzemeler kullanarak yaptıkları saatleri, “Kitap Kapağımı Tasarlıyorum!” atölyesinde farklı malzemeler ve boyalarla tasarladıkları kitap kapaklarını hayranlıkla izleyeceksiniz.

Çift düşün: Çiftgörü sergisinde yer alan sanatçı Hera Büyüktaşçıyan ile çalışan 13 – 17 yaş grubu ise “Kendi Matbaanı Kur” adlı atölyede harfleri kağıtlara basarak oluşturdukları büyük metin ile serginin en ilginç işlerinden birini ortaya koyuyorlar.

Bu yazı kaçırdıysanız gelecek yaz yeni atölyeler yapılacak… Çocuklarınız için unutulmaz bir deneyim olacağına hiç kuşku yok!!

www.peramuzesi.org.tr/Sergi/Yaz-Yaz-Yaz/211

Pera Müzesi: Meşrutiyet Caddesi No: 65
34430 Tepebaşı – Beyoğlu – İstanbul

Tel. + 90 212 334 99 00
Faks. + 90 212 245 95 12
[email protected]

Ziyaret Saatleri

Salı – Cumartesi   10:00 – 19:00
Pazar 12:00 – 18:00
Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Uzun Cuma
Pera Müzesi her Cuma 18:00 – 22:00 arası ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Özel Günler
Müze, Şeker ve Kurban bayramlarının birinci günü ile yılbaşı tatilinde kapalıdır.

Giriş Ücretleri
Tam: 20 TL
İndirimli: 10 TL (12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstü)

Müzekart+ sahipleri yılda bir defaya mahsus olmak üzere Pera Müzesi’ni ücretsiz olarak ziyaret edebilir, Artshop ve Pera Café’de %15 indirimden faydalanabilirler.

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.