Anasayfa, Sağlık, Yaşam

Akneler ve Siyah Noktalar İçin Ev Yapımı Öneriler

Evde bulundurabileceğiniz ürünlerin akne ve siyah noktalara çözüm getirebileceğini biliyor muydunuz?

İşte bu ürünlerden birkaçı:

1) Doğal Mineral Suyu

Yüzü doğal mineral suyla yıkamak ya da silmek, gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine olanak sağlar. Cildi canlandırır ve pürüzsüz bir görünüm verir.

2) Türk Kahvesi + Gülsuyu

Doğal gül suyu ve Türk kahvesiyle yapılan peeling, ciltteki ölü derilerden arınmaya yardımcı olur.

3) Bal

Bal, birçok doğal maskenin birinci malzemesidir. Cildi nemlendirme ve antibakteriyel özelliğinden ötürü iltihapları önleme özelliği vardır. Temizlenmiş yüzünüze parmaklarınız yardımıyla sürüp on dakika bekleyin ve ardından yıkayın. Düzenli yapıldığında gözenekleri temizler. Böylece cildinizin kurumasını önleyebilirsiniz.

4) Muz

Muzun cildi nemlendirme ve peeling yaparak ölü deriyi temizleme etkisi vardır. Muz kabuğunu temiz yüzünüze sürün, biraz bekleyip yıkayın. Düzenli tekrarlayın.

5) Yoğurt

Yoğurt, lekeler için oldukça yararlıdır. Yalnız önemli olan, organik ev yapımı yoğurt tercih etmek. Yoğurdu limon suyuyla karıştırıp, yüzünüzde leke olan yerlere uygulayabilirsiniz.

6) Yulaf

Yulafın cildi temizleme özelliği vardır. Cildin yağ dengesini düzenler. Bir su bardağı yulafı biraz suda pişirin ve yulafları süzün. Süzdüğünüz yulafları ezip, temizlenmiş yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın. 

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.