Arşiv

Daday Yaz Okulu – Doğayla İç İçe Bir Tatil

Bu yazımızda Ateş Sanat Organizasyon kurucusu Arda Ateş, Daday Yaz Okulu hakkındaki bilgileri Süper Ergen Ailesi ile paylaşıyor.

Daday, Kastamonu’nun bir ilçesi, ülkemizin nadide bir köşesi. Ata sporumuz binicilikle ilgili yaz okulumuzu bu sene Daday’da yapmakla ne kadar akıllıca davranmışım. 

Burası, İstanbul’un metalik dünyasından uzakta, hayvan ve doğa dostu, çiftlik hayatının egemen olduğu huzurlu bir ortam. Kaçıranların vay haline!

Binicilik ya da atlı spor, atalarımızdan neslimize miras kalan, çocuk ve gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimine, iletişim kurabilme ve motor becerilerinin gelişmesine çok fayda sağlayan bir spor dalı.

Her konuda olduğu gibi, temel binicilik eğitimi için de ciddi bir iç disiplin, odaklanma ve iletişim kurabilme becerilerinin gelişmesi gerekiyor.

Bizler 17 – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kastamonu Daday At Çiftliği’nde olacağız. 

Yaz Okulumuzun en belirgin noktası, öğrencilerimizin çiftliğe adım atmalarıyla birlikte iPad, TV ve mobil cihazlarla ilgilenme ihtiyacını hiç hissetmemeleridir. Bu konuya velilerimizin de azami dikkat kesilmesini özellikle talep etmekteyiz.

Tamamen doğal ve hayvan dostu bir ortamda olmanın, organik beslenmenin, tüm gün doğa ile iç içe vakit geçirmenin ve yapay şehir ortamından uzaklaşmanın tek ilacı at çiftliğimize hepinizi bekleriz. 

İletişim için: https://www.facebook.com/arda3356/?fref=nf

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.