Kültür, Sanat, Spor

Sanat ve Spor İle Adım Adım Gençliğe

“Süper Ergen” olarak en büyük mutluluk duyduğumuz konulardan biri de, bedensel ve zihinsel olarak daha sağlıklı gençler yetiştirilmesine katkıda bulunan eğitimcilerimizi ve eğitim merkezlerini sayfalarımıza konuk etmek, sizlerle tanıştırmaktır.

Bugün, kendisini büyük bir heyecanla bu amaca adamış bir eğitimcimizi, Sayın Arda Ateş’i dinliyoruz. Bize ergenlik çağında eğitimin öneminden söz ediyor ve kurumunu tanıtıyor.


Değerli Gençler,  Eğitimciler, Sevgili Ebeveynler,

Artık yeni bir nesil ile, ”Z ve Alfa” kuşağı ile yaşamaya hazır mıyız?

Bu konuda yeteri kadar bilimsel araştırma ve istatistiki bilgi ediniyor, sorunlarını merak ediyor, 21. yüzyılın bu kuşağına nasıl ulaşacağımızı düşünüyor muyuz?

Bu kuşak ile ciddi şekilde ilgilenmeliyiz; şimşek hızı ile yol alan internet çağının çocukları, artık bambaşka konumdalar!

İstatistiki bilgiler, ”Z ve Alfa Kuşağı“nın ülkemizde %17 oranında var olduğunu söylüyor. Onlar, internet, cep telefonu ve iPad’in olmadığı bir dünya görmediler. Sanal âlemde sosyalleşiyor, dokunmadan, internetten alışveriş yapıyorlar ve daha neler neler… İsimleri “Kristal Çocuklar”.

Bütün bu bilgiler harika! Ancak, ergenliğin, gelişimin doğası, kanunu hiçbir zaman değişmeyecek. Bunun farkında olmak, tüm yetişkinlerin önemli bir görevi olmalı.

Dünya, sonsuza kadar gelişecek, teknolojik yenilikler artacak, insanlar teknolojiyi kullanacak. Değişmeyecek şeyler ise, sevgi, ilgi, paylaşım, sanat ve spor olacak.

Bugün sizlere bu yeni kuşak gençler için, merkezimizde neler yaptığımızdan bahsetmek istiyoruz. Merkezimiz, özellikle ergenlik döneminde iç disiplin geliştiremeyen ve sosyalleşemeyen ergenlere ve bu konuya çareler arayan ebeveyn ve eğitimcilere çözümler öneriyor, projeler geliştiriyor.

Şu bir gerçek ki, yetişkinlerin de bu konuda ciddi bir eğitim almaları gerekmektedir. Anne & Baba Koçluk Eğitim Seminerleri bu yüzden ortaya çıktı. Lütfen bu konuda kendimizi geliştirmeye devam edelim.

Bütün geçmiş ve gelecekle ilgili bilimsel yayınlar ifade ediyor ki;  

Spor ve sanat, ergenliğe geçiş sürecine, ergenin kimliğini bulmasına, sosyalleşmesine, kişisel gelişimine ve özgüveninin oluşmasına KESİN ÇÖZÜM! Bu konuya ilişkin sorunlar, iç disiplinin oluşamaması ve sabır yoksunluğunun yanı sıra, bilinçsiz ve ilgisiz yetişkinlerdir.

Bu sorunlar halledilebiliyor. Ancak mutlak uzun soluklu bir ilgiyle, bıkmadan, usanmadan uğraşmak, ilgilenmek ve çocuklarımızın gereksinim ve yeteneklerini tespit etmek önemli.

Merkezimizde, birebir ve gruplar halinde olmak üzere, bazı sanat ve spor kategorilerinde eğitimler verilmekte, bu eğitimler sırasında öğrencilerin mental durumları dikkate alınmakta, çocuklar durumlarına göre farklı sınıflarda gruplandırılmaktadırlar. Eğitim süreçlerinin, ebeveyn ve eğitimcilerle görüşülerek planlandığı merkezimizde, eğitimcilerimiz ve danışmanlarımızın beraberliği ve gözetiminde olmak üzere belli bir sürecin yürütülmesi şarttır.

Merkezimizde eğitim planları yapıldığı andan itibaren devam zorunluluğu konusunda disiplinli yaklaşımları önemsiyoruz. Bu, çocuklarımıza faydalı olabilmek ve verim alabilmek için mutlaka gereklidir.

Görsellerimiz ve projelerimiz için facebook sayfamızı ve geçmiş aylarda yaptığımız çalışmaları ziyaret etmenizi rica ederiz.

Arda Ateş
Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü
İş ve Proje Geliştirme, Yönetim, Danışman


Facebook adresimiz: 
https://www.facebook.com/arda3356/?ref=bookmarks

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.