İş Yaşamı

2G: Gelecek Gençlerin

Yazan: Betül Kara – 04.01.2021

Hangi anne ve babalar yetiştiriyor bilmiyorum ama ben bu dönemin gençlerine hayranım. İşim gereği dijital platformlar aracılığıyla zaman zaman biraraya gelme fırsatım oluyor…Bir bütün gün sohbet ediyor, karşılıklı paylaşıyor ve öğreniyoruz.

Farkındalıkları o kadar yüksek ki…Kendilerini tanımak, anlamak, bu hayatta ne istediklerini bulmak için kafa yoruyorlar. Bunu çok önemsiyorlar. Hayatı mutlu olmak için yaşamak istiyorlar, başarılı olmak için değil. Dahil olmak istiyorlar, düşüncelerine, kendilerine değer verilmesini, her şeyden önce çocuk gibi değil yetişkin gibi davranılmasını bekliyorlar. Yaşama sevinçleri çok yüksek, kalpleri de zihinleri de tertemiz. Çevrelerinde olup bitene duyarlılar. İyi bir uygulama ya da fikri duyunca desteklemek için hemen öne atılıyorlar. Öyle güzel bir enerjileri var ki… Ben her buluşmamızda yeniden şarj oluyorum.

İş hayatında hiyerarşi istemiyorlar, benim masam, benim odam, bunların peşinde hiç değiller. “Burası bizim alanımız” demeyi tercih ediyorlar. Biz olmayı, açık iletişimi ve iş birliğini arıyorlar. Bağ kurmanın peşindeler. Ortam kafalarına uygun değilse hiç zorlamıyorlar. Daha iyisi için bırakabiliyorlar.

Tek dileğim ne iş hayatı ne de zorunluluklar onların bu güzel enerjisini törpülemesin. Bir yanım da diyor ki insan bu hayatta kendi gayesini bilirse, hangi zorluk gelirse gelsin, aşmasını da bilir. İşte bu yüzden gençlerimize ben çok güveniyorum. Bu dünya onlarla çok güzel. Aileleri olarak bizler de onlara fırsat verelim ve onlara ayak uyduralım. Gelecek, bu güzel gençlerin!      

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.