Uzmanlarımız

Betül Kara

Hayatı pozitif enerjiyle ve “eğer gerçekten istersen, başarırsın” düşüncesini benimseyerek yaşamayı seçiyorum. İçimizdeki cevheri çıkarabilmek için “hayal etmeye ve inanmaya” ihtiyacımız var. Bir de vazgeçmeden bu hayallerin durmadan peşinden koşmaya…

İlaç endüstrisinde, global firmalarda satış ve pazarlama alanında görev almıştır. Stratejik Marka ve Ürün Yönetimi, Portfolyo Yönetimi, Bütçe Yönetimi, Kilit Müşteri Yönetimi, Saha Ekibinin Eğitimi ve Yapılandırılması, Ekip Yönetimi, İş Geliştirme, Yeni Ürün Geliştirme ve Start-up” alanlarında geniş iş deneyimine sahiptir.

Satış temsilciliği görevinden başlayarak Akzo Nobel-Organon, MSD, Exeltis gibi alanında lider Global firmalarda Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak görev alan Betül Kara, 2010-2014 yılları arasında Dorafarma ilaç şirketini startup olarak kurup Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. 

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezundur. Koç Üniversitesi’nde ‘Executive MBA’ eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nden işletme yönetimi üzerine yüksek lisans derecesine sahiptir. Dil öğrenme ve seyehat etme isteği sayesinde İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerini konuşabilmektedir. İlaç endüstrisinde 24 yıl boyunca satış ve pazarlama alanında kilit pozisyonlarda görev alan Betül Kara, sürekli öğrenmek ve gelişmek tutkusuyla bundan sonraki kariyerine Qmark Danışmanlık Ailesi’nde danışman olarak devam etmektedir.