Uzmanlarımız

Prof. Dr. A. Melih Özel

Prof. Dr. A. Melih ÖZEL Konya’da doğdu. İlk ve ortaokulu Afyon’da, liseyi İstanbul’da Kuleli Askeri Lisesi’nde okudu.

Tıp Eğitimini İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (1980-1983) ve GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde (1983-1986) tamamladı. 1986 yılında Tabip Teğmen olarak GATA Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Pratisyen hekim olarak iki yıl süre ile İzmir’de çalıştıktan sonra GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde İç Hastalıkları (1993) ve Gastroenteroloji (1996) ihtisaslarını tamamladı.

İç Hastalıkları Uzmanı olarak Girne, Gastroenteroloji Uzmanı olarak Diyarbakır Asker Hastanelerinde çalıştı.

1998 yılında Yardımcı Doçent olan Dr. Özel, 2000-2003 yılları arasında ABD’de Sağlık Ataşesi olarak bulundu.

2004 yılında Doçent oldu ve 2004-2010 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğt.Hst. Gastroenteroloji Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 2010 yılı Ocak ayında Türk Slahlı Kuvvetleri’nden emekli olarak Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçiş yapan Dr. Özel, 2010 yılında profesör oldu. 2010-2013 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Ocak 2013 tarihinde üniversiteden ayrılarak Özel Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’ne geçiş yapan Prof. Dr. Özel, o tarihten bu yana Özel Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi (Gebze) ve Ataşehir Tıp Merkezi’nde görev yapmaktadır.

Yayımlanmış çok sayıda makalesi, telif ve tercüme kitapları, kongre bildirileri ve hastalara yönelik yazılmış Bin Bir Surat Reflü adlı bir kitabı olan Dr.Özel’in başlıca ilgi alanları, Gastroözofageal Reflü Hastalığı, İnflamatuvar Barsak Hastalıkları, Kronik Karaciğer Hastalıkları, Pankreatobiliyer Sistem Hastalıkları, Üst ve Alt Gİ sistem endoskopileri, ERCP ve endoskopik ultrasonografik girişimlerdir.

Mart 2017’de Karina Yayınevi’nden çıkan Sizi de Rahatsız Ettim isimli bir kitabı bulunmaktadır. Bu kitaptan Babalar Günü münasebetiyle paylaştığımız “Yaz Biterken Hüzün Basıyor” isimli yazıyı sitemiz sayfalarında okuyabilirsiniz.