Anasayfa

Süper Ergen’de Gönüllü Yazar Olmak İster misiniz?

Süper Ergen, 12 yaş ve üstü, yani ergenlikten itibaren yetişkinliğe doğru yol alan gençlerimizle iletişim halinde olan ebeveyn, öğretmen, danışman, koç vb. yetişkin grubuna, eğitim, sağlık, bilim & teknoloji, gezi, sanat, spor, hobi vb. hemen her konuda danışabilecekleri donanımlı bir haber alma hizmeti sunmaktır. Sitemizin logosunda da kullandığımız gibi Süper Ergen, “Yetişkin Kılavuzu” niteliğinde bir internet platformudur.

Süper Ergen’e sitenin yönetim ekibi, konuk yazarlar ve alanında uzman ve gönüllü Danışma Kurulu tarafından özgün ve nitelikli içerikler hazırlanmaktadır.

Süper Ergen’de “Gönüllü Yazar” olmak için, 12 – 24 yaş aralığındaki gençleri yetiştiren tüm yetişkinlere, yukarıda saydığımız konular kapsamında ışık tutacak bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanız mümkün.

Biz Süper Ergen Ekibi olarak, yazınızın facebook, twitter ve instagram hesaplarımızdan çok sayıda insana ulaşması için duyurularımızı yapıyor olacağız. Siz de kendi sosyal medya imkanlarınızı kullanarak yazıyı kendi dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Aşağıda yer verdiğimiz yazılarınızda olması gereken koşulları dikkate alarak hazırladığınız metin Süper Ergen’de ilgili konu başlığının içinde yer alacaktır.

YAZILARDA ARANAN KOŞULLAR:

Bize yollayacağınız yazınızın aşağıdaki kriterlere uygun olmasını özellikle rica ederiz:

Özgün İçerik: Yazınız,kendi blog ya da web siteniz dışında, daha önce hiçbir online platform ya da dergide yer almamış olmalıdır. Özgün ve orijinal olmalıdır. Yazarı ya da kaynağı tarafından gerekli izinlerin alınmadığı yabancı kaynaklardan yapılan çeviriler ve yayıncının yazılı izninin alınmadığı paylaşımlar kabul edilmeyecektir. Gerekli izinler dahilinde alıntı ya da çeviri yaptığınız takdirde, yazının sonuna faydalandığınız kaynakları (web adresi ya da kitap adı – yazarı – yayınevi vb. bilgileri) detaylı olarak belirtmeniz gerekmektedir.  

Yazıda Kullanılan Üslup: Yazınız, olumlu ve yapıcı mesajlar içermeli, kapsamlı, net, anlaşılır ve topluma faydalı olmalıdır.

Yazı formatı: Yazınız bize word formatında ve e-posta ile [email protected] adresine yollanmalıdır.

Kelime sayısı: Yazınız, 500 ila 2000 kelime arasında olmalıdır. Eğer daha uzun bir yazı hazırladıysanız, birden fazla bölüme ayırabiliriz.

Kullanılan Görseller: Yazınızla beraber konuya uygun görseller de yollamanızdan memnuniyet duyarız. Yazınızın kapak fotoğrafı 800 x  530 boyutunda ve jpg formatında olmalıdır. Kapak ve yazı içinde kullanılacak tüm görseller için telif sorunlarının olmamalıdır. Ayrıca çözünürlükleri yüksek ve özgün olmaları da önemlidir. Görsellerin kaynağını belirtmeniz de uygun olacaktır.

Biyografi ve tanıtım: Süper Ergen’e gönüllü olarak yazı hazırladığınızda, kendinizi kısaca tanıtan bir metin de yollamanızı rica ederiz. Varsa web sitesi, blog, facebook, instagram, twitter vb. sosyal medya adreslerinizi de ekleyebilirsiniz.

Süper Ergen’e gönderilen tüm yazılar incelenerek, yayımlanması uygun görüldüğü takdirde en geç bir hafta içinde tarafınıza bilgi verilecektir.

Süper Ergen’de yazınızın yayımlanması konusunda sitemizin kullanım şartlarını ve Süper Ergen olarak yazınızda düzeltmeler yapılabileceğini belirtmek isteriz.

Süper Ergen’de “Gönüllü Yazar” olmayı seçtiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.