Uzmanlarımız

Av. Arb. Leyla Süren

1968 Sivas doğumluyum. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladım.

1985 – 1986 yılında bilgisayar eğitimi alarak, Haziran 1986’da ABC kitabevi ve Ekim 1986’da BAŞAK SİGORTA A.Ş’de işe başladım.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. 1996 yılından bu yana avukatlık ve 2004 yılından bu yana danışmanlık yapmaktayım. 

Aralık 2014 tarihinde “Arabuluculuk” belgesi aldım ve bu konudaki ileri eğitimleri de tamamlamış bulunmaktayım. AGD (Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği) üyesiyim.

1998 yılından bu yana psikoloji, müzakere, ihale ve toplantı yönetimi konularında eğitim almaktayım.

Akran Arabuluculuğunun, ergen sorunlarının çözümünde etkin bir yöntem olduğuna inanıyorum.

Eric BERNE’nin kuramcısı olduğu TA (Transaksiyonel Analiz) ile ilgili eğitim alarak TA 101 belge sahibi oldum. ATAD adlı TA derneği üyesiyim. Denetleme Kurulu’nda görev almaktayım ve Uluslararası EATA Derneği üyesiyim.

Marka ve Patent Hukuku, Endüstriyel Tasarım, Faydalı Model ile ilgili üniversitelerde, meslektaşlarımla, sivil toplum kuruluşlarında atölye çalışmaları, eğitim ve seminerler verdim. İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonunun kuruluşunda ve devamında yer aldım.

Uzun yıllardır Kadın Hakları, Engelli Hakları, Çocuk Hakları ve Aile içi Şiddet konularında çalışmakta ve seminerler vermekteyim. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun gönüllü hukukçusuyum.

Sanat ve edebiyat, hayatımda benim için çok değerli. 5 yıldır resim dersi alıyorum. Bir çocuk annesiyim.


İletişim Bilgileri
Web Sitesi: http://www.leylasuren.com