Okul Yaşamı

Sabancı Üniversitesi

Yazan: Anıl Karamahmutoğlu –  4 Temmuz 2017

Sabancı Üniversitesi, 1999 yılında eğitime başlamış bir vakıf üniversitesidir. İlk sene bütün öğrencilerin ortak dersleri alarak çoğu alanda fikir sahibi olması ve uygun kariyer planlaması adına yaratılmış bu fark, diğer üniversitelerden ayrımını sağlayan en önemli özelliğidir. Ayrıca okulun sosyal ve akademik imkanları da standart bir özel üniversitenin oldukça üzerindedir.

Üniversitenin akademik olanaklarının yanı sıra sunduğu sosyal çevre üzerinde durmak istiyorum. Oldukça saygın ve güçlü insanlarla iletişimde olduğunuz bu rafine ortamda, planladığınız kariyer üzerinde birlikte çalışabileceğiniz sayısız insan bulunmaktadır.

Ben Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim ve okulun %60’a yakın bir bölümü aynı programı görmektedir. Bu bir dezavantaj gibi gözükse de, farkınızı ortaya koyduğunuz sürece, çoğu insanın etkileneceği bir diplomaya ve statüye ulaşacağınızı garanti edebilirim.

Okulumun, akademik yönü dışında, kaliteli insan çevresi ve geniş bir vizyon kazandırdığını da düşünüyorum. 

İstanbul’da öğrencilik yaşamına gelince… İstanbul, sosyal ve eğitim olanakları açısından Türkiye’nin başında gelir. İmkanınız ve çevreniz varsa, en güzel zamanlarınız üniversite yıllarınız olacaktır. İstanbul eğlenceli bir şehir ve bizler de öğrenciyiz, eğlenmek hakkımız.

Üniversite sınavına hazırlanan gençlerin, sadece Sabancı Üniversitesi için değil, bütün saygın üniversitelere kabul ve sonrasında buralarda başarı sağlamak için düzenli çalışmayı öğrenmeleri gerekiyor. Kendiniz plan yapmayı mutlaka öğrenin, çünkü üniversitede de çok çalışacaksınız. Her şey sizin sorumluluğunuzda olacak ve bunu başarmak da önemli bir yetenek. Sonuçta mezun olurken bir meslek sahibi olacaksınız.

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.