Okul Yaşamı

Okula Dönerken…

Yazan: Süper Ergen Ekibi – 5 Eylül 2022

Sıcak bir yazdan yağmurlu günlere geçiyoruz. Eylül, çocuklarımız için okulların açılması ve yeni bir ders yılının başlaması demek. Okullar, onlarla birlikte bizim için de açılıyor ve bizim de onlara eşlik ederek okullu günlere geri dönmemiz gerek!

Yetişkinler olarak kendi hazırlıklarımızı yaparken çocuklarımıza da bazı önerilerde bulunabiliriz. Uzmanlar onlara şöyle sesleniyor;

  • Plan yapın. Bir takvim veya defter edinin. Bu deftere sınav tarihlerini, tatilleri, önemli olay günlerini işaretleyin.
  • Geride kalmayın. Dersleri zamanında çalışın ve verilen görevleri zamanında yapın. Belli bir dersi anlamakta zorlanıyorsanız, erkenden daha iyi anlamak için girişimlerde bulunun. Bir ödev gözünüzde büyüyorsa ertelemeyin, yapıp kurtulun.
  • İyi dinleyin. Bir konuyu sınıfta anlatılırken dikkatle dinlemek sizi bir adım ileri taşıyacaktır. Dinlerken ‘aktif dinleyin, yani notlar alın, sorular sorun. Böylece, ilerde konuyu tekrarlarken daha kolay hatırlarsınız.

Bu kadar mı? Dahası var, elbette;

  • Kahvaltıyı atlamayın.

Sağlık ve başarı dolu bir okul yaşantısı dileklerimizle…

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.

BU YAZILARI DA OKUMAK İSTEYEBİLİRSİNİZ:

Ergenlikte Okul Motivasyonu Azalırsa Neler Yapabiliriz?

Yabancı Dil Eğitiminde Ebeveynlerin Rolü

Hangi Karakter Özellikleri Çocukların ve Gençlerin Öğrenmesine Yardım Eder?

Ergen Çocuğumuzu Gerçekten Öğrenmeye Nasıl Yönlendirebiliriz?

Ergenlikte Öğrenme Stilleri