Gündüz Saka İle Yaşama Dair

Etkili İnsan Olmak – 1

Yazan: Gündüz Saka – Ruhsal Danışman – 2 Ocak 2022

Sevgili dostlar merhaba,

Bu alanda paylaşımda bulunmak benim için çok değerli. Bu nedenle “Süper Ergen” ekibine teşekkür ediyorum.

Bu sayfalarda öncelikle hayata dair bildiklerimi ve hayatıma geçirebildiklerimi paylaşmak istiyorum. Aslında sohbet etmek istiyorum. Paylaşımlarım hakkında geri dönüşlerin önemi benim için çok değerli. Çünkü bilgiler paylaştıkça ve üzerinde farklı görüşler oluştukça hatta yeni soruların oluşumuna yol açtıkça zenginleşiyor ve güçleniyor. Yaşam akışında da güvenilir güçlü bir zemin oluşuyor.

Bu sayfalarda yaşama dair çok şeyi paylaşacağız. Farkındalık oluşturup bilincimizi arttıracak konulara öncelik vermek istiyorum. Böylelikle hayata bakışımızda ve yolculuğumuzda daha farklı pencerelerden bakabileceğiz.

Dünyada söylenen hiçbir sözün ve bilginin mutlak doğru olduğunu ben kabul etmiyorum. Çünkü tüm düşüncelerimiz ve zihnimizde oluşan kanaatler bizim bilinç seviyemizle ilgili. Dolayısıyla bazı konulara daha sonra baktığımızda farklı cephelerini görebiliyoruz. Bu nedenle bir şeylere inanmak ve hemen kabul etmek yerine anlamanın ve soru sormanın önemli olduğunu düşünüyorum. Burada paylaştıklarımı da bu çerçevede değerlendirebiliriz.

Bu sayfalarda öncelikle ETKİLİ İNSAN kavramı üzerinde durmak istiyorum. Daha doğrusu birlikte düşünelim diyorum. Kaç bölüm olacak bilmiyorum ama her yazıda yaşamda etkili insan olmanın temel prensiplerini paylaşacağım.

Çevremize baktığımızda, birçok insanın, yaşadıkları ve çevresindeki insanlarla ilgili olumlu yaklaşımları varken, bazılarımızın ise eleştiri ve şikayetlerinin fazlalığı dikkat çekiyor. Bazılarımız mutluyken, bazılarımızın ise yeteri kadar mutlu olmadığını görüyoruz. Bazılarımızın hedeflerine kolayca ulaşırken birçoğumuzun hala çok çabada olduğunu izliyoruz.

Buradan kendi adımıza şu soruları sorabiliriz. Ben hayatın neresindeyim? Bu hayatta mutlu olma ve hedeflerime ulaşma konusunda ne kadar etkiliyim? Gücümü, zekamı, bilincimi ne kadar kullanabiliyorum?

Bu soruları sormak ve cevabı dürüstçe vermek size bir kapıyı fark ettirecek hatta açacaktır. Ancak bu kapıdan geçip yürümek ise daha sonraki adımlarla olabilecektir. Çünkü çoğunlukla açılan her kapıdan geçmiyoruz. Hatta önümüzde bir kapı olduğunu bile fark edemiyoruz. İşte doğru soruyu sorup da devamını getirmek ve kapıdan geçebilmek adına, ‘Etkili insan olmanın temel prensiplerini’ bu sayfalarda paylaşacağız.

Bir sonraki yazıda, birinci adımı konuşmak üzere şimdilik hoşça kalın, sevgiyle kalın.

Yasal Uyarı: Her hakkı www.superergen.com’a ait olan özgün içerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.superergen.com adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilir.